Becsült olvasási idő: 1 perc
25 év után hazai közönség előtt a Kamion EB

Negyed század után ismét magyar szakaszon, a Hungariringen rendeznek szeptember 5–6. között Kamion EB-futamot.

TÁMOGATOTT TARTALOM

Kiss Norbi, a 2014-es FIA ETRC Kamion EB bajnoka címvédésre készül, és úgy tűnik, az idei évben is megállíthatatlan. A kamionsport legkiemelkedőbb alakját a hazai pálya minden bizonnyal doppingolni fogja, ugyanis negyed évszázad után szeptember 5–6. között, a hajrában ismét magyar szakaszon, a Hungaroringen versenyezhet a trónkövetelőkkel.

Az Európa-bajnokság a kamionversenyzés csúcskategóriája, ugyanis ebben a szakágban világbajnokságot nem rendeznek. A látványos, a teljesítményeket és méreteket tekintve rendkívüli eseményen egyszerre 20 000 lóerővel dübörögnek majd a versenypályán a 12 412 köbcentiméteres dízelmotorokkal hajtott, egyenként 1200 LE-s, 5,5 tonnás kamionmonstrumok.

„Utoljára 25 évvel ezelőtt rendeztek kamionversenyt Magyarországon. Mivel a sorozat címvédője magyar, ezért teltházas futamokra számítunk, és arra készülünk, hogy igazi fesztiválhangulat kerekedik majd a magyar pályán” – mondja Őry Tamás, a Truck Race Promotion Kft. vezetője.

A Kamion EB versenyhétvégéje valóban ünnepi hangulatban zajlik majd, az esemény fényét pedig csak emeli, hogy szeptember 5-én a popikon, Ákos ad nagykoncertet a Hungaroring színpadán. Szombaton és vasárnap egy-egy időmérő edzést és két-két futamot szurkolhatnak majd végig a kilátogatók. A belépőjegyek pedig nem csupán a nézőtérre szólnak: a rajongók a paddockban testközelből tekinthetik meg a kamionokat, valamint a csapatok előkészületeit. (x)