GyártásTrend
Becsült olvasási idő: 2 perc
Villamosítják az adatközpontokat, vasúti gyártóüzemeket

A német vállalat bejelentette, hogy 150 millió dolláros beruházást hajt végre egy új csúcstechnológiai gyártóüzemben Dallas-Fort Worthben, amely az amerikai adatközpontok és kritikus infrastruktúrák energiaellátását szolgálja. Az üzemben a legkorszerűbb, megbízható és hatékony elektromos berendezéseket fogják gyártani.

A német vállalat bejelentette, hogy 150 millió dolláros beruházást hajt végre egy új csúcstechnológiai gyártóüzemben Dallas-Fort Worthben, amely az amerikai adatközpontok és kritikus infrastruktúrák energiaellátását szolgálja. Az üzemben a legkorszerűbb, megbízható és hatékony elektromos berendezéseket fogják gyártani. 

A Siemens a beruházással teljesíti a 2023-ra vonatkozó, 2 milliárd eurós globális beruházási stratégiáját, amely a növekedést, az innovációt és a rugalmasságot szolgálja. Csak ezzel a beruházással 1700 munkahelyet teremtenek az Egyesült Államokban.

Az amerikai adatközpontok gombamód szaporodnak, köszönhetően a generatív mesterséges intelligencia elterjedésének. Szakértők szerint a központok iránti kereslet várhatóan évente mintegy tíz százalékkal nő 2030-ig. A Siemens által kínált hardverek és szoftverek biztosítják, hogy a növekvő iparágakban ki tudják elégíteni a keresletet, miközben a karbonmentes elvárásnak is megfelelnek. 

A német vállalat idén három nagyértékű beruházást hajtott végre az USA-ban. 220 millió dolláros bekerüléssel egy új vasúti gyártóüzemben vesznek részt az észak-karolinai Lexingtonban. Továbbá két elektromos termékeket gyártó üzembe is beruháztak a texasi Grand Prairie-ben és a kaliforniai Pomona-ban. 

Az új Fort Worth-i létesítmény, valamint a Grand Prairie-i és pomonai bővítések a kritikus infrastruktúra - vagyis az adatközpontok, akkumulátorgyárak, félvezető létesítmények és az elektromos járművek töltése - villamosítása iránti fellendülő keresletet fogják kielégíteni. 

A Fort Worth-i új létesítményben a termelés várhatóan a 2024-es naptári évben indul, és 2025-ben készül fel a teljes működésre. A gyárat a Siemens fejlett gyártási eszközeivel építik és működtetik majd, beleértve a digitális ikertechnológiát és a csúcstechnológiás automatizálást. A Siemens Xcelerator portfólióját fogják használni a termeléssel és a termékteljesítménnyel kapcsolatos üzemi adatok valós idejű rögzítésére és elemzésére.

2023 júniusában a Siemens bejelentette globális beruházási stratégiáját. E szerint új csúcstechnológiai gyárakba, innovációs laboratóriumokba és oktatási központokba fektetnek, hogy a digitalizáció, az automatizálás, a villamosítás és a fenntarthatóság területén meglévő vezető szerepét bővítsék. E stratégia részeként - amely összesen mintegy 2 milliárd eurót tesz ki - a Siemens olyan régiókban is bővíti tevékenységét, mint Kína, Délkelet-Ázsia, Európa és az Egyesült Államok.

Forrás: Automation.com

Borítókép: Automation.com