Becsült olvasási idő: 1 perc
Április végéig újraindul a gyártás

Magyarország jelentős autóipari gyártói jelentették be, hogy újraindítják a termelést még áprilisban.

A Volkswagen konszern tagjának, az Audinak a bejelentése után – miszerint a pandémia lecsengése előtt újraindítják a termelést győri gyárban –, a Suzuki, az Opel és a Mercedes is közleményben jelezte, hogy április végéig mindnehol fokozatosan, de elindítják a termelést.

A Suzuki közleménye szerint a cég minden korábbinál összetettebb egészségügyi biztonsági intézkedéseket vezetett be, így az esztergomi gyár készen áll a termelés újraindítására. Eközben folyamatosan elemzik a piacok alakulását, a belföldi és külföldi kormányintézkedéseket, amik kapcsán hetente felülvizsgálják az újraindítás ütemét, amit jelenleg április 27-re terveznek, egyműszakos munkarendben.

Szigorított egészségvédelmi intézkedések bevezetését követően az Opel Szentgotthárd készen áll a termelés újraindítására - közölte Kaszás Zoltán a motorgyár sajtószóvivője. Az újraindulás időpontja függ az autópiaci helyzet alakulásától és az esetleges további korlátozó intézkedésektől, de az újraindulást az üzemi tanács, a szakszervezetek és a munkavédelmi képviselők is támogatják.

A Mercedes már biztos abban, hogy április 2-tól fokozatosan újraindítja termelését a kecskeméti gyárban. egyműszakos munkarenddel kezdenek, majd ezután rugalmasan alakítják a felfutást, így biztosítva a gyors reagálás képességét. A március 20. óta zárva tartó, 4400 embernek munkát adó kecskeméti gyárban az újraindulásig szigorú higiéniai- és védőintézkedéseket vezetnek be, ezekről később ígérnek pontosabb tájékoztatást.