Tízmilliárd forintért hirdette meg a Tungsram Operations Kft. felszámolója a nagy múltú magyar cég újpesti üzemét és a kapcsolódó ingatlanokat - írta a G7.
A fényforrásgyárra, a mellette lévő ipartelepre, magánútra és sportcsarnokra március 20-ától tíz napig licitálhatnak a jelentkezők az Elektronikus Értékesítési Rendszeren, ahol a felszámolás alá került cégek megmaradt vagyonelemeit árverezik el.
A Tungsram az egyik legismertebb magyar világmárka volt, de hosszú haláltusa után a csoport a 2020-as évek elején végleg bedőlt. Korábban az amerikai GE-csoporthoz tartozott, majd 2018-ban német–magyar tulajdonba került.
A németek próbáltak átállni más, innovatívabb termékek gyártására, de a lépés túl későn jött, ráadásul a cég helyzetén nem javított a Covid és az orosz–ukrán háború sem.
A cég 2022 májusában tömeges elbocsátást jelentett be, már akkor több mint 1600 embert küldtek el a háromezer alkalmazottból. Az év végén aztán a többiektől is megváltak, 2023 februárjában pedig a felszámolás is megindult.
Azóta a vállalatot darabokban értékesítik.
Borítóképünk forrása: Faludi Imre / MTI

