Lassacskán szakít a nyers műanyagból készült csomagolással a Samsung. A cég 2019 első felétől kezdődően fokozatosan át fog térni a bioműanyag, az újrahasznosított műanyag és a papír alkalmazására. A hulladékcsökkentés érdekében még egyes termékeinek küllemét is meg fogja változtatni. A telefontöltői például egy bizonyos matt bevonatot kapnak, amely szállítás közben plasztik védőfólia nélkül is megóvja őket a kisebb megrongálódásoktól. Papír használatakor a cég csakis a környezetvédelmi szervezetek által jóváhagyott variánsokhoz fog folyamodni.
A kezdeményezés ugyanakkor nem tökéletesen önzetlen gesztus. A vállalatot sok oldalról támadták, amiért nincs kiforrott akcióterve az ökológiai lábnyomának zsugorítására. Ez úgy látszik, most megváltozik, és ez a világ egyik legnagyobb cégének esetében komoly fegyverténynek számít. Ha a Samsung a saját berkeiben keletkező, környezetszennyező hulladékok mennyiségét radikálisan csökkenteni tudja, az a Föld visszazöldítését célzó törekvéseknek is jelentős lendületet adhat.
Becsült olvasási idő: 1 perc
Átvált környezetbarát csomagolásra a Samsung is
A cég lassacskán át fog térni a bioműanyag, az újrahasznosított műanyag és a papír alkalmazására.
