Az Electrolux vezetősége bejelentette, hogy a venetói Suseganában levő gyárából 70 ezer beépíthető hűtőszekrény gyártását helyezik át Magyarországra. Az eddig Suseganában gyártott Cairo típusú, magas műszaki színvonalú hűtőszekrényről van szó. A gyártás áthelyezésről szóló döntést két éve jelentette be a társaság.
A jászberényi hűtőszekrény- és fagyasztóláda gyárban, az eredeti terveknek megfelelően, a 2015 második felében elkezdődött gyártás várhatóan 2016 év elején ér véget.
Az olasz szakszervezetek szerint a termelés egy részének áthelyezése külföldre azt bizonyítja, hogy a vállalat nem kíván tenni az olaszországi termelés és munkahelyek fenntartása érdekében. A szakszervezetek azonnali egyeztetést sürgettek az Electrolux olaszországi vezetőivel, valamint az olasz ipari miniszterrel is.
Az Electrolux Lehet Kft. jászberényi és nyíregyházi hűtőgépgyárai az Electrolux legnagyobb európai hűtőkészülék gyártóbázisai - közölte Gönczy Sándor vezérigazgató. Szólt arról, hogy a társaság több mint 3000 alkalmazottat foglalkoztat Magyarországon, és a beszállítókon keresztül további 2500-nak biztosít munkalehetőséget.
A svéd Electrolux a háztartási gépgyártás világpiacának 25 százalékát fedi le. Huszonkét gyára van.
