hero
GyártásTrend |

Forrás:

Interesting Engineering
Becsült olvasási idő: 1 perc
Az USA rakétaelhárító védőhálót tervez az űrbe

Az „Aranykupolát” atomfegyverek, hiperszonikus rakéták űrből történő megsemmisítésére szánják.

Az amerikai hadsereg Rakétavédelmi Ügynöksége bejelentette, hogy egy új, űrbázisú elfogórendszert fejlesztenek ki.Az „Aranykupolának” nevezett védőháló célja, hogy a felszín helyett az űrből semlegesítse a ballisztikus, hiperszonikus és nukleáris rakétákat. 

A projekt egyelőre az adatgyűjtés fázisában van: az ügynökség információkat kér a hadseregtől az „Aranykupolához” szükséges elfogóeszközökről, kinetikus és nem kinetikus meghajtásról, illetve műholdak, érzékelők és keresők megfelelő típusairól.

Az ügynökség a projektet a magántőke bevonásával szeretné kivitelezni. Az ügynökség olyan koncepciókat keres, amelyek képesek a lökésfokozatú, valamint a lökésfokozat utáni, a korai középső pályán vagy a középső pályán történő elfogásra, és amelyek képesek a lökésfokozatú elfogáshoz vezető utat bemutatni. 

A hír előzménye, hogy januárban a Trump-kormányzat sajtónyilatkozatot adott ki, amelyben részletezte az Egyesült Államoknak a növekvő rakétafenyegetésekkel szembeni megerősítését célzó új irányelvet. A sajtóközlemény szerint az amerikai védelmi minisztérium feladata a következő generációs rakétavédelmi pajzs átfogó architektúrájának kidolgozása.

Ez az architektúra különböző komponenseket foglal magában, többek között a hiperszonikus és ballisztikus követő űrérzékelő rétegek telepítésének felgyorsítását, valamint olyan fejlett elfogóeszközök kifejlesztését, amelyek képesek a fenyegetések semlegesítésére több szakaszban, beleértve a döntő fontosságú lökésfokozatot is.

Forrás: Interesting Engineering

A borítókép illusztráció, forrás: Adobe Stock