Becsült olvasási idő: 2 perc
Címvédés a felsőoktatási Creo-tervezési versenyen

A versenysorozat eddigi történetében még nem fordult elő, hogy egy hallgató másodszor is diadalmaskodjon. Idén erre is sor került.

Az S&T Creo-tervezői versenyt minden évben nagy érdeklődés övezi, azonban ebben az évben minden eddigi rekordot megdöntött a beküldött pályaművek száma. A rengeteg pályamű a minőség terén is magasra helyezte a mércét. A hallgatók különféle témákat dolgoztak fel, ám mégis a járműipari vonatkozású termékek voltak a legnépszerűbbek. Olyan hallgató is beküldte a munkáját, aki menedzser szakirányon tanul, és önszorgalomból sajátította el a Creo használatát. A versenysorozat eddigi történetében még nem fordult elő, hogy egy hallgató kétszer is diadalmaskodjon. Idén erre is sor került.

Kétfordulós küzdelem

A versenyzőknek először egy Creóval készült pályaművet kellett beküldeniük. A pályaművek három szinten gyűjtöttek pontokat: Facebook közösségi szavazással, zártkörű szakmai szavazással, bevonva a magyar ipar és oktatás szereplőit, valamint az S&T szakértőitől. A 13 legtöbb pontot szerzett pályázó részt vehetett a fej-fej melletti tervezési küzdelemben. A háromórás versenyen a hallgatóknak szerteágazó ismeretekről – komplex modellezés, lemeztervezés, rajzkészítés, végeselemes módszerek alkalmazása, import modellek szerkesztése, fotorenderelés – kellett tanúbizonyságot adniuk.

Az idei versenyfeladat kemény diónak bizonyult: széthúzta a mezőnyt. A versenyt követően arról számoltak be a döntősök, hogy a feladatok megoldásához helyenként egészen komoly trükköket is ismerni kellett, azonban a verseny mindenképpen tanulságosnak bizonyult számukra.

A dobogósok, de mindenki győztes

A küzdelem végén a tavalyi egyik győztes ismét a képzeletbeli dobogó legfelső fokára állhatott. Az első helyet Bartalus Dávid, a BME hallgatója, a Paradicsom Csapat tagja szerezte meg, és ezzel boldog tulajdonosa lett a fődíjnak, az iPhone 6-nak.

A 2. helyre Görögh Imre, a Miskolci Egyetem hallgatója „futott be”, a tavalyi versenyben ő volt a másik győztes holtversenyben. A feltörekvő új generációk számára várhatóan komoly kihívást jelent majd e két „feketeöves Creo-guru” trónfosztása a jövőben! A harmadik helyet Tóth Balázs, a BME hallgatója szerezte meg.

A legtöbb hallgató a BME FRT csapatból indult a versenyen, így ez a csapat egy különdíjban is részesült.

Minden elismerésnél többet jelent azonban a versenyzők számára, hogy a Creo ismeretekkel bíró fiatal mérnökök iránt hatalmas a kereslet az iparban, így az egyetemet követően jobbnál jobb állások között válogathatnak.