hero
GyártásTrend |

Forrás:

Messer
Becsült olvasási idő: 1 perc
Csúcstechnológiás nitrogénüzemet adott át a Messer

A beruházás célja az autóipari elektronikai gyártó nitrogénigényének közvetlen, helyszíni kiszolgálása.

Nagy értékű beruházás keretében épített nitrogénüzemet a Messer Hungarogáz az elektronikai gyártással foglalkozó Harman Becker Gépkocsirendszer Gyártó Kft. székesfehérvári gyárának területén. A cél az autóipari elektronikai gyártó nitrogénigényének közvetlen, helyszíni kiszolgálása egy új, energiahatékonyságot növelő technológiai megoldással. A hazai iparigáz-piac meghatározó szereplője a korszerű nitrogéntermelő egységet távvezérléssel üzemelteti a jövőben.

A Harman – a Samsung cégcsoport tagjaként – termékeivel jelen van az autóiparban, valamint a hang- és stúdiótechnika világában is. Számos ismert márkát sorakoztat fel, mint például a JBL, AKG, Harman Kardon, dbx, Lexicon vagy Martin. Székesfehérváron az autóipar számára elektronikai és akusztikai termékeket gyárt. A legnívósabb márkájú autókba készítenek erősítőket, navigációs rendszereket, fejegységeket és egyéb elektronikai eszközöket. Teszik ezt a 21. század legmodernebb gyártási technológiáival és a legszigorúbb minőségi elvárásokkal.

Az elektronikai gyár székesfehérvári telephelyén a Messer új technológiával kialakított nitrogéngenerátort helyezett üzembe, melynek köszönhetően javul az energiahatékonyság, hatékonyabban irányított a nitrogén leválasztása a levegőből, energetikailag gazdaságosabb az üzemeltetés. 2024 első negyedévétől már a gyár területén átadott nitrogénüzemből biztosított az elektronikai termékek gyártásához szükséges nagy tisztaságú nitrogén előállítása, ami kiváltja a gáz korábbi közúti szállítását, ezzel is hozzájárulva a dekarbonizációs célokhoz.

„A teljeskörűen automatizált, távvezérelt üzemben a leginnovatívabb technológiákat alkalmazzuk az energiahatékony és környezetbarát működés érdekében. Az egy köbméter gázellátásra fordított fajlagos villamosenergia-felhasználás egyharmadára csökken a korábbi közúton beszállított nitrogénellátáshoz viszonyítva” – hangsúlyozta Bohner Zsolt, a Messer Hungarogáz ügyvezető igazgatója.

A nitrogén a levegő 78%-át alkotó gáz, amelyet az autóipar számos területén használnak fel nagy mennyiségben különféle termelési folyamatokban az elektronikai alkatrészek gyártásától a lézertechnológiákon át a gumiabroncs-gyártásig. A nitrogén tulajdonságai és innovatív felhasználási módjai biztosítják, hogy számos folyamat hatékonyabb, biztonságosabb, környezetbarátabb és gazdaságosabb legyen. A nitrogént a levegőből nyerik ki egy desztillációs folyamat eredményeként.