hero
GyártásTrend
Becsült olvasási idő: 1 perc
Drónfelvételen az épülő, hatalmas szegedi BYD-gyár

Ahogy erről már mi is korábban beszámoltunk, rohamléptekkel halad a szegedi BYD-gyár építése. Most egy drónfelvételen látható, hogy mennyit haladt az építkezés az első kínai vasúti szállítmány megérkezése óta.

Nyáron adtunk hírt róla, hogy megérkezett Kínából az első vasúti szállítmány a szeged-kiskundorozsmai PSP Terminalra. Akkor közölték, hogy a következő három évben legalább négymillió tonna ömlesztett árut kell vasúton Szegedre szállítani, ahol a világ második legnagyobb elektromosautó-gyártója építi fel első európai üzemét. 

A chimdrone YoutTube-csatornára feltöltött alábbi videó mutatja be, hogy mekkora is lesz a BYD szegedi gyára .

A felvételen is látszanak a gyár hatalmas méretei és a Kínából szállított acélszerkezeti elemek.. Az épülő BYD-gyár bejárásáról a Szegeder portál közölt friss fotókat. 

A BYD tavaly decemberi  közleménye szerint a világ vezető új energiás meghajtású járműgyártója (NEV), újabb mérföldkőhöz érkezett az európai terjeszkedés terén. A vállalat bejelentette, hogy Szegeden egy vadonatúj, modern gyártó- és termelőközpontot épít. Ez lesz az első olyan létesítmény, amelyet kínai autógyártó cég hoz létre Európában, és a tervek szerint a legkorszerűbb autógyártósorral rendelkezik majd. A gyárat fokozatosan építik és várhatóan több ezer munkahelyet hoz létre, jelentős lökést adva ezzel a helyi gazdaságnak, és erősítve a helyi ellátási láncokat.

A borítókép illusztráció, forrás: Adobe Stock