Magyarország egyik legnagyobb autógyárát építené fel az indiai Tata, az egyik lehetséges helyszínen, Szombathelyen már be is indult az ingatlanspekuláció – derül ki a Nyugat.hu cikkéből. A portál hozzátette: értesüléseit sem megerősíttetni, sem cáfoltatni nem sikerült az illetékesekkel.
Úgy tudják, hogy a Tata – amely a brit Jaguar Land Rover Ltd.-t is birtokolja – egy nemzetközi céget bízott meg azzal, hogy találjanak számára megfelelő, autóépítésre alkalmas területet. A lap szerint a külügyi tárca közvetítésével felvették a kapcsolatot több várossal, Szombathely bent maradt az utolsó körben, a fő vetélytárs Debrecen.
A Nyugat.hu híre kapcsán a Napi.hu kérdést intézett a tárgyban a szaktárcához, amelyre a szerkesztőségüknek küldött szűkszavú válasz szerint a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) több nagyberuházás Magyarországra hozataláról tárgyal; ezek a nagyberuházások munkahelyek tízezreit teremthetik magyar emberek számára. Hangsúlyozták: minden a nyilvánosság előtt és a háttérben zajló spekuláció nagymértékben rontja a tárgyalások sikeres kimenetelének esélyét.
A Tata Motors jelenleg öt modelljét kínálja Magyarországon, a hírekben talán a legtöbbször szereplő miniautó, a Nano nemigen felel meg az európai biztonsági követelményeknek.
