Elon Musk a párizsi VivaTech rendezvényen tartott előadása során jelentette be a hírt, de nem árult el részleteket a kísérletről – jelentette a Reuters.
A 2016-ban indított Neuralink Musk projektje, amelyben az emberi agyat akarja összekapcsolni egy számítógéppel. Eddig csak majmokon mutatta be a technológiát, akik képesek voltak videojátékokat játszani, ahogy az az alábbi videón is látható.
A Neuralink már korábban kérte FDA-t, hogy engedélyezze chipjének embereken történő tesztelését. Az ügynökség azonban több okból is elutasította kérelmét, például a Neuralink chipjében lévő lítium jelenlétére, az implantátumon lévő drótok kockázatára és a chip biztonságos kivonására az agyból. Ennek ellenére Musk tavaly háromszor is bejelentette, hogy mindenképpen elindul a klinikai fázis, de nem történt semmi érdemi. Most talán mégis.
Musknak sietnie is kellene, hiszen a vállalatnak meg kell küzdenie a konkurenciával is. A Synchron nevű cég már két évvel ezelőtt megkapta az FDA engedélyét, így Musk cégének sok mindent be kell pótolnia.
Forrás: Reuters.com / Interesting Engineering
A borítókép illusztráció, forrás: Adobe Stock

