Becsült olvasási idő: 1 perc
Fejlődik az ipari hulladékkezelés

Serenity Solution Kft. az ipari-elektronikai hulladékok előkezelésére hozott létre új egységet, ahol az évi közel 5000 tonna feldolgozott hulladékból az értékes részt tudják szeparáltan visszanyerni.

Az elektronikai berendezések gyorsuló ütemű cseréjük miatt egyre nagyobb hulladékforrássá válnak. Ezek a hulladékok különleges kezelést igényelnek, ami elengedhetetlen annak érdekében, hogy megakadályozzák a szennyeződések bekerülését az újra feldolgozott anyagokba. Ezt a célt szolgálja a budapesti központú Serenity Solution Kft. ipari-elektronikai hulladékok előkezelésére, Miskolcon létrehozott új egysége is. A feldolgozott elektronikai hulladék három legfontosabb csoportját a háztartási és ipari elektronikai berendezések hulladékai, az elektronikus és villanymotorok hulladékai, valamint a háztartási és ipari kábelhulladékok jelentik. A két gépsor kapacitása napi 30-40 tonna feldolgozási mennyiség. A Serenity Recycling ezzel az 1,6 milliárd forint összegű fejlesztéssel hozzájárul a hazánkban keletkező elektronikai hulladékok országhatáron belüli feldolgozásához.

A cég az ipari-elektronikai hulladékok újrahasználatával, újrafeldolgozásával és az értékes másodlagos nyersanyagok visszanyerésével hozzájárul a fenntartható termeléshez és fogyasztáshoz. „Az éves szintű, nagyjából 5000 tonna feldolgozott hulladékból az értékes részt tudjuk szeparáltan visszanyerni” – mutatta be az üzemi berendezést az ünnepélyes átadón Hevér Kristóf, a Serenity Solution Kft. ügyvezető igazgatója. A budapesti központú, Serenity Solution Kft.-t 1990-ben alapították, a cég éves nettó árbevétele a nyilvános cégadatok szerint közel egymilliárd forint.