Becsült olvasási idő: 1 perc
Görögország nem is olyan rizikós?

A német ipar egyes területeken kedvező kilátásokkal ítéli meg esetleges befektetéseit Görögországban – mondta Philipp Rösler német ipari miniszter egy július végén megrendezett befektetői konferencián. A miniszter a bürokrácia csökkenését, illetve a jogi és pénzügyi biztonság növekedését tartja a befektetéseket gyorsító előfeltételnek.

– Elsősorban a hivatali eljárások javításán és a nagyobb jogbiztonságon múlik minden – jelentette ki Philipp Rösler a berlini Gazdasági Minisztériumban a német ipart átfogó mintegy húsz szakmai szervezet képviselőinek jelenlétében megrendezett, a német vállalatok görögországi befektetési hajlandóságát szondázó „beruházási csúcsot”követően. A fórum tanulságai szerint különösen a megújuló energiákkal kapcsolatos szakmai szervezetek képviselői látnak jelentős befektetési potenciált a dél-európai országban, és már csak néhány akadálynak kell elhárulnia a befektetések mielőbbi beindításához.

Mégsem teljesen reménytelen Athén helyzete?

Ugyancsak figyelemre méltó befektetési lehetőségek látszanak a távközlés, az infrastrukturális fejlesztések, a hulladékkezelés és az egészségügy területén. Philipp Rösler elmondta, miszerint a német kormány és a német gazdaság kész arra, hogy Görögországot know-how-val segítse reálgazdaságának versenyképesebbé tételéhez. A gazdasági miniszter augusztus közepén vállalati szakember szűkebb csoportjával a helyszínre utazik, hogy tárgyalásokat folytasson az igazgatási és a finanszírozási szerkezet lehetséges javításairól.

Ezt októberben a tervek szerint egy népesebb delegáció újabb görögországi útja követi. Hans-Peter Keitel, a Német Ipari Szövetség (BDI) elnöke már július elején Berlinben szorgalmazta, hogy Németország üzleti terv kidolgozásával segítse a görögöket. A terv öt-hét évre szólna, amikorra Görögország teljesítményét tekintve is olyan helyzetben lesz, hogy gazdasága újra sikeres irányt vehet.