Becsült olvasási idő: 1 perc
Gyárat bővít a Siemens

Új típusú gázturbina-lapátok gyártását kezdi meg Magyarországon a vállalat, amelynek érdekében további, legalább 150, magasan képzett szakembert tervez felvenni budapesti Power and Gas üzemébe. A tavaly novemberben bejelentett kompetenciabővítés részeként új, 10.000 négyzetméter területű csarnok építését kezdte meg ma a vállalat. 

Folytatódnak a Siemens Zrt. Power and Gas budapesti üzemének bővítési munkálatai a tavaly novemberben bejelentett 10 milliárd forintos beruházás részeként. A vállalat 2.500 négyzetméteres csarnokokkal már bővítette a telephelyet, most pedig kezdetét veszi egy 10.000 négyzetméteres gyárcsarnok felépítése is. A beruházás keretében az új termékek gyártása várhatóan 2019 őszén veszi kezdetét.

A folyamatos fejlesztésnek és portfolió-bővítésnek köszönhetően a Késmárk utcai üzem Európa legnagyobb turbinalapát-gyárává, valamint a Siemens globális kompetencia-központjává vált. A telephelyen gáz- és gőzturbinalapátokat és egyéb turbinakomponenseket gyártanak. Az üzemben előállított alkatrészeket külföldi, a világ mind az öt kontinensén megtalálható piacokra szállítja a Siemens.