A Debreceni Egyetem (DE) mérnökei olyan aerogél vákuumpaneleket fejlesztettek ki, amelyek feleolyan vastagságban is hatékonyabbak, mint a hagyományos kőzetgyapot vagy polisztirol. A Műszaki Kar laboratóriumában Lakatos Ákos és Szabó Ákos két évig kísérletezett a különleges szálas szilícium-dioxid és a vákuum kombinációjával.
Tudta, hogy egy épület energiaveszteségének akár 30 százaléka is a homlokzaton keresztül távozik? Azonban míg az elmúlt évtizedekben csak a szigetelőanyagok vastagsága nőtt, a DE Műszaki Karán a kutatás hatékonysága.
Mire jutottak? Kiderül az Univerzum magazin legújabb epizódjából:
Forrás: Debreceni Egyetem, továbbította a Helló Sajtó! Üzleti Sajtószolgálat.

