Az Apple szerint mintegy 800 autómárkával kompatibilis a rendszerük. A következő autógyártókat név szerint is kiemelték, mint partnereiket: Acura, Audi, Ford, Honda, Infiniti, Jaguar, Land Rover, Lincoln, Mercedes-Benz, Nissan, Polestar, Porsche, Renault és a Volvo. Az iOS 17.4 első bétájával működő új CarPlay hozzáférhet a járműinformációkhoz, ami lehetővé teszi a sofőrök és az utasok számára, hogy nagyobb mértékben irányítsák az autó funkcióit. Például a tolatókamera, a klímaberendezés, a média, a rádióállomások, sőt, még a járműdiagnosztika is a mobiltelefonról (illetve az autókonzolról) olvasható le. Csakúgy, mint a megtett távolság, az üzemanyag- vagy energiahatékonyság, a jármű átlagsebessége és még sok más adat. Az elektromos járművek esetében az alkalmazás megmutatja az akkumulátor töltöttségi szintjét, a töltés állapotát, az időt és minden szükséges információt az akkumulátorról.
Az iOS 17.4 béta verziójának új képei azt is megerősítették, hogy a felhasználók képesek lesznek beállítani a következő generációs CarPlay témáját és színvilágát, beleértve a műszeregység megjelenését is. Bár az Apple nem árult el információkat arról, hogy hol kívánja előszőr fogalomba hozni a terméket, várhatóan a világ számos régiójában elérhető lesz.
A várható CarPlay-jel kapcsolatban még mindig sok a kérdés. Az Apple azt sem jelezte, hogy a következő generációs CarPlay bármely funkciója elérhetővé válik-e a már meglévő, klasszikus CarPlay-támogatással rendelkező járművekben. Az sem világos, hogy ez a frissítés minden partnergyártó számára lehetővé teszi-e majd a márkaközpontú dizájnt. Szakértők szerint a vállalat az iOS 17.4 márciusi megjelenése után bővebb részletekkel szolgál majd.
Forrás: Interesting Engineering
Borítókép: Apple

