Becsült olvasási idő: 1 perc
Környezetbarátnak minősítettek két okostelefont

Az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Oroszország és Brazília is környezetbarát tanúsítvánnyal tüntette ki a Samsung Galaxy S6 és Galaxy S6 edge készülékeit, amiért azok minden, a mérgező anyagok használata ellen felállított kritériumnak megfelelnek.

A Samsung két új zászlóshajóját egyrészről az amerikai tesztelő és minősítő szervezet, az Underwriters Laboratories (UL) részesítette Sustainability Product Certification (SPC) elismerésben, másrészről pedig a világhírű, angliai székhelyű Carbon Trust ítélte oda nekik a rangos CO2 Measured Label fokozatot.

Az UL a legmagasabb, Platinum minősítésben részesítette a Samsungot a szigorú anyaghasználati szabályzatainak betartásáért, az energiahatékonyság és újrahasznosítás területén mutatott eredményeiért, valamint azokért az aktivitásokért, amelyeket a társadalmi felelősségvállalás jegyében hajtott végre.

A Galaxy S6 és Galaxy S6 edge a Vitality Leaf fokozatot is megkapta Oroszország elsőszámú környezetvédelmi minősítést kibocsátó szervezetétől, az Ecological Uniontól. A brazil Associação Brasileira de Normas Técnicas (ABNT) a hasonlóan rangos Colibri díjat ítélte oda a készülékeknek.

A két okostelefon csomagolása teljes mértékben újrahasznosított papírból készül, és a mérgező anyagok használata ellen felállított összes kritériumnak megfelel. A Samsung ráadásul már a termékfejlesztés korai szakaszaiban is különleges figyelmet szentel a környezetvédelemnek. Ennek megfelelően, az akkumulátor műanyag összetevőinek 20 százaléka újrahasznosított műanyagból készül, a készülékek csomagolásán található szöveget pedig szója festékkel nyomtatják benzines oldószer helyett.

2015 márciusa óta 3131 Samsung termék szerzett környezetvédelmi fokozatot 14 ország zöld szervezeteitől, ennek eredményeképpen pedig a Samsungot a környezettudatosság terén is a világ egyik legjelentősebb gyártójaként tartják ma számon.