Hét nagy autógyártó fogott össze, hogy új töltőhálózatot hozzon létre Észak-Amerikában, amelynek végső célja 30 ezer nagy teljesítményű töltőpont létrehozása városi környezetben és autópályák közelében. A vállalkozásban részt vevő vállalatok a BMW, a General Motors, a Honda, a Hyundai, a Kia, a Mercedes és a Stellantis.
A projekt közleményében azt írják, hogy „megpróbálják felgyorsítani az elektromos járművekre való átállást” és „még vonzóbbá tenni a zéró emissziós vezetést”. Ehhez „állami és magánforrásokat fognak felhasználni”. A National Renewable Energy Laboratory (NREL) becslése szerint az USA-nak 2030-ra mintegy 182 ezer gyorstöltőre lesz szüksége ahhoz, hogy az utakra érkező e-autó áradatot el tudják látni.

A töltőpontot a kombinált töltőrendszer (CCS) szabványt és az észak-amerikai töltési szabványt (NACS) fogják használni. Érdemes megemlíteni, hogy a Tesla szupertöltői a NACS töltési típust használják, és a vállalat nemrég megnyitotta a technológiát más e-autógyártók előtt is, amelyhez többen csatlakoztak. E mellett néhányan önállóan is építenek töltőállomásokat. A GM például azt ígéri, hogy 40 ezer töltőállomást telepít az autókereskedéseknél az Egyesült Államokban és Kanadában.
A mostani projekt hivatalosan valamikor idén kezdi meg működését, feltéve, hogy teljesíti a hatósági jóváhagyási feltételeket. Minden egyes telephely több töltővel és rengeteg kényelmi szolgáltatással, például előtetőkkel, éttermekkel, mosdókkal és integrált kiskereskedelmi üzletekkel fog büszkélkedni. Az e-autó értékesítés az USA-ban 2030-ra várhatóan a teljes autóeladások több mint 50 százalékát teszi majd ki, így minél több töltőállomás áll rendelkezésre, annál jobb.
Forrás: Engadget
A borítókép illusztráció, forrás: Adobe Stock

