Mint arról a Sploid nevű blog is beszámol, a NASA így ír a videóról:
2015. február 11-én lesz öt éve, hogy a NASA Napdinamikai Obszervatóriuma (SDO) kikerült az űrbe. A szerkezet a nap 24 órájában hihetetlen képeket készít a Napról. A másodpercenként több mint egy képet készítő SDO 2010. február 11-e óta példátlanul tiszta képpel szolgál a napkitörések kialakulásáról. A képanyag szintén lenyűgöző, melynek révén a csillag atmoszféráján, a napkoronán keresztül csodálhatjuk meg a napanyag végeérhetetlen balettját.

