Becsült olvasási idő: 2 perc
Magyar gyárigazgatók a S.E.G.A. Hungary élén

A magyar cég életében először csak magyar gyárigazgatók állnak a globális autóipari beszállító SEG Automotive magyar leányvállalatának élén: Dr. Dobos Péter műszaki gyárigazgató és Vér Szilveszter gazdasági gyárigazgató. A kinevezéssel alátámasztják az SEG Automotive szirmabesenyői telephelyébe vetett bizalmát, elismerik a magyar vezetők hozzáértését és szakmai kompetenciáját.

Az SEG Automotive magyar leányvállalata csak pár hete fejezte be sikeresen új telephelyérere történő átköltözését, és avatta fel a zöldmezős beruházás új címtábláját, máris újabb mérföldkőhöz érkezett. A stratégiai beruházás élére új magyar gyárigazgatókat neveztek ki - mely alátámasztja a globális cégcsoport magyar leányvállalatába és a helyi kollégák szaktudásába vetett széleskörű bizalmát.

2021. október 22-től Dr. Dobos Péter – korábbi telephelyvezető és regionális termelési igazgató – már műszaki gyárigazgatóként folytatja tevékenységét, Vér Szilveszter – korábbi regionális gazdasági igazgató - pedig gazdasági gyárigazgatóként kerül a gyár élére. Mindkét gyárigazgató már több éve dolgozik a vállalatnál vezetői pozícióban, így kinevezésük a gyár élére a továbbiakban is nagymértékben hozzájárul a telephely sikeres működéséhez.

Dr. Dobos Péter, műszaki gyárigazgató

Dr. Dobos Péter az autóipar több területét bejárta, de mindig közel maradt a gyártáshoz. Számos vezetői pozícióban dolgozott a Bosch cégcsoport leányvállalatainál valamint a Jabil Circuit Magyarország Kft.–nél. Az SEG Automotive globális autóipari beszállító magyar gyárához 2018-ban csatlakozott, mint (önindítók gyártásáért felelős) termelési osztályvezető. 2020-ban lett a miskolci telephely vezetője, valamint a regionális gyártásért felelős igazgató. Elhivatott az Ipar 4.0-ás megoldásokért, és célja a gyártás hatékonyabbá tétele: mind költség, mind a folyamatok oldaláról.

Vér Szilveszter 11 évet töltött az Audi Hungáriánál, ebből 6 évet már vezetői pozícióban, majd 5 évet dolgozott a Benteler móri gyárában logisztikai vezetőként. Miskolcon a Robert Bosch Energy and Body Sytems Kft.-nél logisztikai osztályvezetőként kezdett el dolgozni, majd végigkísérte az önindító és generátor üzletág kiválását, és az SEG Automotive megalakulását; projektmenedzserként részt vett mind a logisztikai központ, mind az új telephely  építésében és költözésében is. 2018-tól pénzügyi vezető is, majd regionális gazdasági igazgató.

„Nagy örömmel fogadtam el a gyárigazgatói pozíciót, mely mutatja, hogy kollegáimmal közösen jó munkát végeztünk az elmúlt kihívásokkal teli években. Folytatni fogom a megkezdett utat, hogy vállalatunk a továbbiakban is kiemelkedő helyet töltsön be a régióban, és az SEG Automotive termelési és fejlesztési hálózatában. A magyar leányvállalatnak kiemelkedő szerepe van abban, hogy a járműipar számára nagy hatásfokú termékeket gyártson, és ezáltal csökkentse a járművek károsanyag kibocsátását.” – mondta Dr. Dobos Péter.

Vér Szilveszter, gazdasági gyárigazgató

„Jelen voltam a gyár életének legjelentősebb mérföldköveinél, így örömest fogadtam el a felkérést a gazdasági gyárvezetői pozícióra, mely nagy megtiszteltetés számomra. A továbbiakban is célkitűzésem a termékeink versenyképességének, gyárunk eredményességének és nyereségességének növelése, és hogy a régió egyik legnagyobb munkáltatója maradjunk.” – mondta Vér Szilveszter.