A többéves hagyománnyal rendelkező vetélkedésre rengeteg értékes pályamű érkezett. Az S&T szakértői kiválasztották a legjobbakat, amelyek bejutottak a döntőbe. Ebben az évben a végső sorrend három különböző szavazás egyesített eredményei alapján alakult ki. A döntős pályamunkákat az S&T a Facebook és YouTube oldalain publikálta. Az érdeklődők szavazhattak a Facebook oldalon elhelyezett like-okkal, valamint az S&T meghívásos zártkörű szavazásán, ahol sok ezer mérnök, tanár és diák nyilváníthatta ki véleményét. A szavazás 3. elemét az S&T szakértőinek voksai képezték.
A középiskolai versenyben meggyőző fölénnyel győzött Fülöp Dávid, a zalaegerszegi Ganz-Munkácsy SzSzki tanulója, Bognár Szilárd tanítványa. A felsőfokú versenyben viszont nagyon szoros küzdelem alakult ki az első helyért, amit végül Tóth Balázs nyert a Széchenyi István Egyetemről. Balázst Szalai Szabolcs segítette a felkészülésben. A győztesek értékes jutalmakban részesülnek.
A verseny döntőseinek munkái itt megtekinthetők.
