A magyar járműipar teljesítményéről szólva Varga Mihály elmondta: a 2014. évi 20 százalék feletti növekedést követően tavaly ismét kiemelkedő mértékben, 17,2 százalékkal emelkedett a járműipar kibocsátása, ami több mint kétszerese a 2010. évinek. Az ágazatban működő cégek közvetlenül több mint 144 ezer munkavállalót foglalkoztatnak és közel 800 milliárd forint termelési értéket állítanak elő évente. Magyarország ezzel az eredménnyel Európa gépjárműgyártásának egyik központjává vált, mivel uniós átlagban a bruttó hozzáadott érték 4 százalékát adja ez az ágazat – emlékeztetett a tárcavezető.
Varga Mihály kiemelte: az elkövetkezendő évtizedekben rendszerszintű átalakuláson megy keresztül a járműipar, amelynek legfontosabb mozgatórugója a digitalizáció, az elektromobilitás és az ipar 4.0 által kínált megoldások lesznek. A Jedlik Terv keretében - számos további ösztönző mellett - a kormány támogatja az infrastruktúra fejlesztését, az elektromos járművek beszerzését és az önvezető járművek fejlesztését – tette hozzá a tárcavezető.
