hero
MTIGyártásTrend
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nyílt nap villamosok, hévek és vasúti járművek között
30 éves a szentendrei Városi Tömegközlekedési Múzeum. Ebből az alkalomból július 23-án, szombaton ingyenes nyílt napot rendeznek.

Megnyitásának harmincadik évfordulója alkalmából nyílt napot rendeznek a BKV szentendrei Városi Tömegközlekedési Múzeumában július 23-án, szombaton - tájékoztatta a BKV Zrt. az MTI-t. 

Mint a közleményben felidézték, a múzeum - ma már műemléki épülete - 1914-ben épült mint egykori BHÉV kocsiszín. Itt nyitott meg 1992. július 14-én a BKV Városi Tömegközlekedési Múzeuma. Az ipartörténeti szakgyűjtemény öt kiállítóteremben, bemutatócsarnokban és szabadtéri kiállító területen tekinthető meg. A múzeum gyűjteményében elsősorban villamosok szerepelnek, de buszok, trolik, régi hévek, a GANZ-metró prototípusa és egyéb vasúti járművek is megtalálhatók. 

A 30. évforduló alkalmából a látogatók 10 és 16 óra között ingyenes programon tekinthetik meg a múzeum állandó kiállítását. 

Forrás: BKV Zrt.

Az összegzés szerint az elmúlt 30 évben tovább gyarapodott a korhűen felújított és bemutatott járműállomány, így ma már mintegy 60 felújított járművel várják a régi korok szerelmeseit. Megtalálható például egy 1956 óta a fővárosban közlekedő UV villamos és pótkocsija, a BKV hajdani Ikarus 180-asa, a Hungaroplan villamos, amely a Csufi becenévre hallgatott, valamint a Ganz-Hunslet szintén prototípus metrószerelvényének 400-as pályaszámú kocsija is. Ezek mellett megújult a 30. születésnapját ünneplő múzeum vizuális és információs anyaga is.

A jubileumi nyílt napon csak a BKV honlapján előzetesen regisztrált látogatók vehetnek részt. A múzeum munkatársai két turnusban várják az érdeklődőket, 10-13 óra, valamint 13-16 óra között.

Regisztrálni az alábbi linken lehet:

https://www.bkv.hu/hu/visits/szentendrei_muzeum_nyilt_nap_dh5jhg9

Forrás: MTI/BKV

A borítókép illusztráció, forrás: BKV Zrt.