hero
GyártásTrend |

Forrás:

GyártásTrend
Becsült olvasási idő: 1 perc
Okosvárosokkal foglalkozott az új tudományos és technológiai miniszter

Tanács Zoltán a Tisza párt digitalizációs programját fogja végrehajtani.

A héten jelentette be Magyar Péter leendő miniszterelnök, hogy Tanács Zoltánt jelöli az új, Tudományos és Technológiai Minisztérium élére. A szakember a Tisza Párt Működő és Emberséges Magyarország programja összeállításáért felelős vezetője volt az elmúlt két évben - írta az MTI.

Fő feladata a Tisza párt programjának végrehajtása, azaz egy „modern, digitális, innovatív és sikeres ország megteremtése, amely képes hosszú távon, stratégiai szemléletben is gondolkodni, és a kihívásokra tudományosan megalapozott, jövőálló megoldásokat kínálni.” Emellett azért is felel, hogy a digitális állami szolgáltatások korszerűek, kényelmesek, mobilbarátak és biztonságosak legyenek, az állami adatvagyon értéket teremtsen, az ügyintézés pedig kényelmes legyen, írta a Tisza Párt elnöke.

Megjegyezte: Tudományos és Technológiai Minisztérium feladatai közé tartozik továbbá a tudománypolitika, a kutatás-fejlesztés és az innováció szabályozása, irányítása, valamint egy élő, sikeres startup ökoszisztéma kialakítása, amely a tudásalapú magyar gazdaság egyik hajtómotorjává válik. 

Ezek alapján Tanács foglalkozhat majd például a tavaly óta már évente frissítendő MI-stratégiával, a HUN-REN kutatói hálózat elmúlt napokban ismét közbeszédbe került státuszával és azzal is, hogy a nem mindig működő, de az utóbbi években folyamatosan fejlesztett DÁP jól működhessen.

Tanács ezt megelőzően több mint 25 évig volt tanácsadó. Ismerősei akkor mélyen hívő, református, háromgyerekes családapaként írták le őt a Telexnek, aki a feleségét még az egyetemi években ismerte meg.

A leendő minisztert az újdonságok, az innováció mindig is nagyon érdekelte, 1999-ben az okosvárosokról és az önkormányzatokról írta a szakdolgozatát, azt elemezte, hogy miként lehetne digitális megoldásokkal jobbá tenni a városok működését, akkoriban ez még nagyon új terület volt. A diploma megszerzése után, 1999 szeptemberében helyezkedett el a Horváth nevű nemzetközi tanácsadó cégnél, ahol 2009-ben partner, vagyis tulajdonosi státuszú vezető lett. Itt dolgozott, míg el nem ment egy hosszabb szünetre, majd fél év után végül a távozás mellett döntött.

Forrás: MTI/Telex

Borítóképünkön Tanács Zoltán látható. Fotó: Bruzák Noémi / MTI