hero
GyártásTrend |

Forrás:

GyártásTrend
Becsült olvasási idő: 2 perc
Piacvezetők és innovátorok találkozója: ilyen lesz az ipar

A K-Messe 2025 szakmai beszélgetései elsősorban a digitalizáció, az automatizálás, a mesterséges intelligencia és a hatékonyságnövelés körül forogtak, a következőt három év múlva rendezik.

A műanyag- és gumiipar világszinten legjelentősebb szakvására, a K-Messe 2025. október 15-én sikerrel zárta kapuit. A jelenlegi nehéz gazdasági környezetre tekintettel a műanyag- és gumiipar számos szereplője visszafogott várakozásokkal érkezett Düsseldorfba. A teljesen megtelt vásárterületen uralkodó hangulat azonban a szakvásár valamennyi napján kiemelkedő volt. Az iparág a korábbinál is innovatívabbnak, nemzetközibbnek és elszántabbnak mutatkozott abban, hogy aktívan formálja az átállást a nagyobb fenntarthatóság, a digitalizáció és a társadalmi felelősségvállalás irányába.

A szakvásáron „The Power of Plastics! Green – Smart – Responsible” mottó alatt 66 országból 3275 kiállító mutatott be jövőbe mutató technológiákat, termékeket és folyamatokat a teljes értékláncon át, 18 kiállítási csarnokban és a szabadtéri területeken. Mintegy 160 országból több mint 175 ezer szakmai látogató érkezett Düsseldorfba, így a K-Messe látogatottsága stabil maradt. A következő K-Messét 2028. október 18–25. között rendezik Düsseldorfban. 

 

Három központi témájával – „A körforgásos gazdaság alakítása”, 
„A digitalizáció befogadása” és „Felelős gondoskodás az emberekről” – 
a K-Messe pontosan rátapintott a korszellemre. A gép- és berendezésgyártók lenyűgözően mutatták be, miként kapcsolható össze a hatékonyság, precizitás és erőforrás-megtakarítás ultramodern gyártórendszereikkel és élő bemutatóikkal. Az alap- és segédanyagok szegmense szintén meggyőző újításokat vonultatott fel: a megújuló erőforrásból származó polimerektől a regranulátumokig az új adalékokig, amelyek a funkcionalitást fenntarthatósággal ötvözik – a kiállítók a holnap anyagfejlesztésének lenyűgöző palettáját tárták a közönség elé. A magas szinten fejlett újrahasznosító üzemektől és alternatív nyersanyagoktól az adatalapú gyártórendszerekig, a tehetséggondozási stratégiáktól az erőforrás-megtakarításig minden csarnokban érezhető volt: az ágazat felvette a kesztyűt, és eltökélten dolgozik a megoldásokon.

A világ minden tájáról érkező látogatók különösen az újrahasznosítás, az erőforrás-megtakarítás és a körforgásos gazdasághoz kapcsolódó témák iránt érdeklődtek, a szakmai beszélgetések fókuszában pedig elsősorban a digitalizáció, az automatizálás, a mesterséges intelligencia és a hatékonyságnövelés állt.

Magyar részvétel a K-Messén

Magyarország számára a düsseldorfi K-Messe valódi exportplatform. Közel 800 m2-en állítottak ki magyar vállalatok ezen a rendezvényen. Közülük is kiemelkedik két alapanyaggyártó cég, a MOL Zrt és a Borsodchem Zrt., amelyek mindketten több mint 20 éve rendszeres kiállítói ennek a seregszemlének.  
Szintén a visszatérő kiállítók közé tartozik a tiszaújvárosi Inno-Comp és a Cavity Eye Kft. is.  A Magyar Műanyagipari Szövetség által szervezett közösségi standon pedig több mint tíz magyar KKV vett részt, köztük olyan jelentős iparági szereplők, mint az Ongropack, a PEMÜ, vagy a Karsai Alba Kft. Az idei K-Messe-t több mint 1500 magyar szakember kereste fel látogatóként, köztük a Budapesti Műszaki Egyetem Polimertechnika Tanszékének hallgatói, akik számára különleges szakmai élményt nyújtott a düsseldorfi K-Messe.  

Képek forrása: Messe Düsseldorf / ctillmann