Zamaróczy Ádám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Saját MicroLED kijelzőt fejleszt az Apple

A Samsung a hírt feltehetőleg szomorúan veszi tudomásul.

Az Apple saját kijelzőt fejleszt jövendőbeli készülékeihez az egyik titkos kaliforniai üzemében, amely ugyebár így már nem is annyira titkos.

A Bloomberg szerint a technológiai óriás jelentős pénzt pumpál a MicroLED „képernyők” kimunkálásába, amellyel végül a Samsungtól beszerzett OLED-ektől is függetleníteni tudja magát.

E MicroLED kijelzők fénykibocsátó vegyületei állítólag világosabbá teszik a képet, és az OLED-ekkel szerelt eszközöknél vékonyabb és kisebb energiaigényű szerkezeteket lehet előállítani velük.

Egyetlen gond, hogy az ilyen képernyők kialakítása nehéz.

Az Apple a MicroLED-es Apple Watch első prototípusát csak tavaly állította elő.

A fejlesztés azóta valamennyit biztosan haladt előre, mivel a kaliforniai létesítményben 300 mérnök strapálja magát a technológia aprólékos kidolgozásán. A szellemi tőke ilyen mérvű koncentrációjának már csak van valamilyen foganatja!

Bár az Apple hívei minden bizonnyal lelkes várakozásokkal tekintenek a MicroLED-ekre, a korábbi kijelzők beszállítóit, mint például a Samsungot, a Sharpot, az LG-t és a Japan Display-t alighanem érzékenyen érinti a váltás.