Becsült olvasási idő: 3 perc
Van minek örülni!

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szeptember 1-jén közzétett jelentése szerint 2010. január–júniusban a kivitel volumene 18, a behozatalé 15%-kal nőtt a bázisidőszakhoz képest. Folyóáras adatokból számítva az export forintértéke 13, az importé 10%-kal bővült; euróban ez a növekedés 21, illetve 17% volt. A mérlegtöbblet 777 milliárd forintot (2860 millió eurót) tett ki, 306 milliárd forinttal (1270 millió euróval) többet, mint 2009 azonos időszakában.

A TELJES CIKK CSAK ELŐFIZETŐINK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ. KÉRÜNK, LÉPJ BE A FELHASZNÁLÓNEVEDDEL!