Becsült olvasási idő: 1 perc
Szakma Sztár harmadszor

  A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2010-ben immáron harmadszor rendezi meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt, melynek országos döntőjére Szakma Sztár Fesztivál elnevezéssel 2010. április 26-28. között Budapesten, a Hungexpo Vásárközpont területén kerül sor.  

 
 
A versenyek célkitűzése a fizikai szakmák társadalmi presztízsének és vonzerejének növelése, a szakmunkás pályamodell népszerűsítése révén. 
A Szakma Kiváló Tanulója Verseny 2008-ban tizenöt szakképesítésben került lebonyolításra, 2009-ben az országos versenyen - 25 szakmában - már 2600 tanuló vett részt, s a döntőbe 93 szakiskolából 209 diák jutott be. Az idei elődöntőben csaknem 2700 fő vett részt, közülük a döntőbe 110 iskolából közel 230 versenyző került. 
A fesztiválra 9.500-10.000 látogatót várnak a szervezők, a vidéki iskolákból a területi kamarák szervezésében 200 autóbusszal nyolcezer, míg Budapestről ezerötszáz-kétezer diák jut el .A látogatók zöme szakiskolákból,szakképző iskolákból érkezik, 15-18 év közötti fiatal, de terveink szerint a létszám  15-20 százalékát az általános iskolák valóban még pályaválasztás előtt álló, 6-7. osztályos diákjai adják majd.