GyártásTrend |

Forrás:

Interesting Engineering
Becsült olvasási idő: 1 perc
Földönkívüli műtárgyat találhattak az óceánban

A kutatásvezető professzor szerint egy csillagközi civilizáció nyomait találhatták meg a Csendes-óceánban.

Avi Loeb, harvardi asztrofizikus professzor nem először hívja fel magára a figyelmet az UFO-kal kapcsolatban. 2017-ben azt állította, hogy az Oumuamua csillagközi objektum egy idegen űrhajó volt, semmint egy szivar alakú űrszikla. Most azzal rukkolt elő, hogy egy (másik) idegen űrhajó részeit mentette ki a Csendes-óceán fenekén található meteoritról.

Az 1M1 nevű meteorit 2014. január 9-én, helyi idő szerint hajnali 3 óra 05 perckor robbant fel a Csendes-óceán felett. Az űrszikla annyiban valóban különös, hogy nagyon nagy sebességgel csapódott az óceánba, és sokkal keményebb, mint a Földön talált, már ismert 272 meteor. 

Mágneses részecskék mikroszkópos képén látható gömbök az IM1 legvalószínűbb útvonala mentén. Forrás: Avi Loeb /Medium

A becsapódás helyszínén apró, gömb alakú darabkákat fedeztek fel, amelyek vas, magnézium és titán szokatlan kombinációjából készültek.A professzor szerint ez az összetétel rendhagyó az ember által készített ötvözetekhez, az ismert aszteroidákhoz, és az ismert asztrofizikai jellemzőkhöz képest is. Szakértők szerint a gömböcskék azonban nem szokatlanok, valójában akkor keletkeznek, amikor meteoritok vagy aszteroidák a légkörben felrobbannak.

Loeb mindenesetre levonta a saját következtetését, miszerint a meteor azért lehet ilyen kemény, mert „mesterséges eredetű ... amit egymilliárd évvel ezelőtt indítottak el egy távoli technológiai civilizációból”. Ennyi. 

Forrás:  Interesting Engineering