Becsült olvasási idő: 1 perc
Továbbra is ki-kigyulladgatnak a Samsung telefonjai

A biztonságosabbnak szánt Note 7 készülékek nem biztonságosabbak.

Az amerikai média szerint az Egyesült Államokban tüzet fogott a Samsung Galaxy Note 7 kicserélt változata is.

Egy Kentucky-i ember azt állította, hogy „halálosan megrémült”, amikor arra ébredt, hogy a hálószobája tele van füsttel, jelentették a helyi hírforrások. Ez az után történt, hogy szerdán egy immár szintén kicserélt Note 7 a Southwest Airlines egyik repülőjén lobbant lángra.

„A telefon elméletileg már a csere, szóval azt lehetne gondolni, hogy biztonságos” – nyilatkozta a helyi WKYT műsorszolgáltatónak Michael Klering, a Kentucky-állambeli Nicholasville lakosa. Klering szerint a telefon nem volt csatlakoztatva a hálózathoz, amikor a lakásában tüzet fogott.

Dave Lee, a BBC észak-amerikai technológiai riportere úgy látja, hogy a Samsung „hatalmas válságban van”, hozzátéve, hogy eme legújabb hírek „komolyan megkérdőjelezik az emberek védelme iránti elköteleződését.”

A Note 7 tömeges visszahívására szeptemberben került sor, de ez után a Samsung azt állította, hogy azonosította és kijavította problémát.