Becsült olvasási idő: 1 perc
Tréningközpontot nyitott a hatvani Bosch

Miután alig egy éve a Robert Bosch Elektronika Kft. hatvani telepén – a termelés megindulásának 15 éves évfordulójával egyidőben – letették az alapkövét, kedden megnyitotta kapuit a 170 millió forint összegű beruházásból megvalósult tréningközpont. 

A jelenleg nyolc oktatóteremből álló képzési központ közel kétszáz fő egyidejű befogadására képes, és kettős feladatot fog ellátni. Egyrészt a régió közép- és felsőfokú duális képzésének stratégiai fontosságú bázisa lesz, emellett a cégcsoport műszaki és gazdasági szakembereinek képzése is itt zajlik majd.

A Bosch 15 éve biztosít duális képzést Hatvanban, azóta, hogy megnyitották a hatvani telephelyet. A most átadott oktatási központban a középfokú duális képzés kiemelt fontosságú szerepet kap. Több mint 1000 négyzetméteren (oktatótermek, műhelyek, bemutatófalak, szimulációs cellák) várják az úgynevezett TGA képzésbe érkező diákokat. A középfokú duális képzés keretében két – mechatronikai és elektronikai technikus – osztályban összesen 48 diákot oktatnak egy hatvani és egy aszódi középiskolával együttműködve. A jövő tanévtől a Budapesti Gazdasági Főiskola öt első éves hallgatója, valamint a Szent István Egyetem, Gépészmérnöki Karának nyolc hallgatója részesül felsőfokú duális képzésben a hatvani gyár támogatásával.

„A Bosch hosszú távra tervez, és Magyarország stratégiai fontosságú bázisa a globális innovációs és kutatás-fejlesztési törekvéseknek. Mindent megteszünk, hogy vonzó és megbízható munkaadó és kiszámítható piaci szereplő legyünk” – mondta el a megnyitóünnepségen Javier González Pareja, a magyarországi Bosch csoport vezetője. A hatvani gyár mára a Bosch csoport világszerte legnagyobb autóelektronikai gyárává vált, emellett a régió legnagyobb és legjelentősebb munkaadója.