GyártásTrend
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új vezető a magyar villamosipar legnagyobb független szakmai szervezete élén

Új elnököt választott a Magyar Elektrotechnikai Egyesület, a magyar villamosipar legrégebbi és legnagyobb független szakmai szervezete.

Az idén 125 éves MEE élére a 3 induló jelölt közül Dr. Molnár Ferencet választották, miután az eddigi vezető, Gelencsér Lajos 6 év után, a harmadik választási ciklusban már nem kívánt indulni a posztért, helyette a Kommunikációs és Marketingbizottság élén dolgozik tovább.

Dr. Molnár Ferenc a Magyar Elektrotechnikai Egyesület új elnöke

Az eredetileg villamosmérnök végzettségű, több szakirányú diplomával is rendelkező, új elnök 38 éves munkatapasztalattal bír a villamos energetika területén. Friss diplomás villamosmérnökként az MVM Csoportnál helyezkedett el, ahol kezdetben az Erőmű beruházási Vállalatnál majd az MVM Holding Központban, többek között a villamosipari nagyberuházások irányítása és felügyelete, valamint ügyvezetői tevékenység tartozott a felelősségi körébe. 

Dr. Molnár Ferenc jelenleg az MVM Zrt. Infrastruktúra Vezérigazgató-helyettesi tanácsadójaként dolgozik, valamint az Óbudai Egyetemen az MVM Ipari Tanszék vezetője. Elnöki programjában a szakember kiemelten foglalkozik a szakma és a kapcsolódó szakmai szervezetek együttműködésével, az utánpótlásnevelés kérdéseivel és a szakpolitikához fűződő kapcsolatok erősítésével.

Forrás: MEE