Zamaróczy Ádám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Vízbe zuhant a SpaceX rakétája

A gép hidraulikus rendszere tett keresztbe az eredményes landolásnak.

Dragon nevű kapszulájának sikeres űrbe bocsátása után a hordozórakétájának visszaszerzésében ezúttal kudarcot vallott a SpaceX. A jármű a számára kijelölt leszállási helytől pár száz láb távolságban a vízbe zuhant. A problémát az okozta, hogy a landolás koordinálásában fontos szerepet játszó rácsos talpak (grid fins) egyike beragadt, és így az űrhajót letérítette előirányzott útvonaláról.

Az incidensért igazából a mondott talpat működtető hidraulikus pumpa leállása a felelős. A SpaceX-et jegyző Elon Musk szerint a hajtómű szerencsére meg tudta állítani a rakéta forgását, amely így a csobbanás után relatíve sértetlen maradt. Ezzel együtt nem biztos, hogy a jövőben ismét bevetésre küldik a szerkezetet. A fiaskó arra mindenesetre jó volt, hogy rávilágítson; a hidraulika újratervezése immár elengedhetetlen.