Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Így lehet lehozni az űripari fejlesztéseket a Földre
A hazai űrcégek és csoportok megépítették az első magyar műholdat, a Masat-1-et, műszereket szállítottak a Rosetta-űrszonda Philae leszállóegységére, de az elmúlt hetekben elinduló ExoMars szondán vagy a 2017-ben az űrbe indult Cheops űrtávcsőben is vannak magyar alkatrészek.
"Facebook sincsen űrtechnológia nélkül"
Ezt Frank M. Salzgeber, az ESA Technológiai Transzfer Program vezetője mondta annak apropóján, hogy megnyílt a lehetőség a hazai vállalkozások számára is az űrtechnológiát felhasználó innovációk megvalósítására: az Európai Űrügynökség üzleti inkubátorházat nyitott Budapesten.
Támogatást nyertek űrtechnológiák hasznosítására
Az Európai Űrügynökség (ESA) 65 ezer euró vissza nem térítendő támogatást ítélt oda a szervezet magyarországi technológiai transzfer irodájának. A vállalkozások a támogatást technológia-átadással kapcsolatos költségek fedezésére fordíthatják.
Exobolygó-kereső program indul magyar részvétellel
A PLATO exobolygó-kereső program egy huszonhat távcsőből álló rendszer, amelynek összeállításában és a mérési módszerek fejlesztésében fontos szerepet kap a magyar kutatók és mérnökök munkája.
Juszt sem mondanak le az eurázsiai marsmisszióról
Az Orosz Roscosmos-szal összefogó Európai Űrügynökség nem nyugszik, amíg működő rovert nem küld a vörös bolygó talajára.
A Rosetta letette a lantot
Erőforrások hiányában az űrszonda megfigyelése tárgyának felületén landolva adta át magát az örökkévalóságnak.
Európa és az USA 2018-ban kilövik közös űrrakétájukat
Az építmény tetején az Orion űrkapszula vágtázik majd a nagy semmi irányába.
Start!
Útra kész Magyarország első műholdja, a Masat-1, amely az egyenlítő környékén található európai űrközpontból február 9-én indul, a startot élőben közvetíti az Európai Űrügynökség (ESA).
Határ a csillagos ég
Magyarország első műholdja, a Masat-1 startlehetőséget kapott az Európai Űrügynökség (ESA) Vega hordozórakétájának első küldetésében, amely Kourou-ból indul 2012. január végén.
