Keleti tartományok tartós lemaradásban

Keleti tartományok tartós lemaradásban

A Németország régi és keleti tartományai között a kilencvenes évek közepére „beállt” fejlettségbeli különbség tartós jelenség marad – vélik mértékadó gazdaságkutató intézetek. Ennek oka abban keresendő, hogy a keleti tartományok az újraegyesülés utáni egy-másfél évtized dinamikus fejlődése után már jó ideje nem tudnak a régi tartományokét meghaladó növekedési ütemet elérni.