Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Az EU már 2030 előtt függetlenítené Európát az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól.
Az Európai Bizottság javaslatot terjesztett elő, hogy Oroszország ukrajnai háborújára válaszul már jóval 2030 előtt függetlenítse Európát az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól.
Ilyen lesz az energiapiac 2035-ben
Szakemeberek szerint 2035-ig a világ energiafogyasztása több mint 30 százalékkal nő, az éves energiafogyasztás növekedése mérséklődik, míg továbbra is a fosszilis energiahordozók dominálják majd az energiapiacot – derült ki a hét országra kiterjedő, „Aktuális trendek a globális energiapiacon – BP Energy Outlook” címmel Düsseldorfban tartott szakmai konferencián.
Új energiatároló rendszert fejlesztett a Schneider Electric
A Schneider Electric a megújuló energiák tárolására és megfelelő hálózatba integrálására alkalmas rendszert fejlesztett. Az EcoBlade újraértelmezi a villamos hálózattal történő interakciót.
A tengerhajózás jövője
A nagy óceánjárók akár napi 600 tonna üzemanyagot is elhasználhatnak, ezért egyre jelentősebb a törekvés az alternatív megoldásokra. Visszatérnek a vitorlák?
Intelligens megoldás meleg vízre
Fosszilis energiaforrásaink rohamos apadása, valamint az emberiség növekvő energiaigénye volt a motorja annak a folyamatnak, amely az elmúlt néhány évtizedben a megújuló energiákat hasznosító berendezések fejlesztését a mérnöki tudományok középpontjába állította.
