Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Német gazdaság a vámmegállapodás tükrében
A második negyedévben nem köszöntött be az élénkülés.
Megtört a lendület
Hatékonyságjavítás takarékossággal, racionalizálással, digitalizációval – ezek a legfőbb feladatok állnak a német gazdasági szereplők előtt, hogy a visszaeső növekedési mutatókat kiigazítsák.
Keleten a helyzet biztatóbb
A Szövetségi Statisztikai Hivatal november közepén nyilvánosságra hozott első becslése szerint a német gazdaság teljesítménye 2011 harmadik negyedévében – az európai adósságválság ellenére, a második negyedévi 0,3 százalékos növekedési ütemet meghaladva – erőteljes fejlődést mutatott: 0,5 százalékkal haladta meg az április és június, s 2,5 százalékkal a megelőző év július és szeptember közöttit.
