Négymillió amerikai adatait szerezték meg kínai hekkerek

Négymillió amerikai adatait szerezték meg kínai hekkerek

Feltehetően az államnak dolgozó kínai hekkerek sikerrel törtek be az amerikai Office of Personal Management (OPM) nevű hivatal számítógépes rendszerébe, és megszerezték négymillió szövetségi munkavállaló adatait – adta hírül a The Washington Post. A behatolás decemberben történt, az esetet áprilisban vették észre, azóta nagy a kapkodás a hatóságok háza táján.

Kína áll a kiberhadviselés élén

Kína áll a kiberhadviselés élén

Kétséget kizáróan Peking vezet az internet és a számítástechnika színterén vívott kínai-amerikai kiberháborúban, s a globális vezető szerep is az övé - vélték befolyásos tajvani szakértők a helyi médiában.

Kínai hackerek a Pentagonban

Kínai hackerek a Pentagonban

Kínai hackerek fértek hozzá a legérzékenyebb és legfejlettebb technikát képviselő amerikai fegyverrendszerek terveihez - közölte kedden a The Washington Post egy, a Pentagon számára elkészített jelentésre és washingtoni kormányzati forrásokra hivatkozva.

Átértékelődött a hackerek szerepe

Átértékelődött a hackerek szerepe

A hazai internet hőskorában még fehéren-feketén lehetett tudni: a cracker a rosszfiú, aki nem törődik azzal, hogy milyen károkat okoz tevékenységével, élvezettel turkál a rendszerekben, megváltoztatja a weboldalakat, és nyilvánosságra hozza a birtokába került adatokat. Szemben a hackerrel, aki esetleg feltöri egy szoftver másolásvédelmét, vagy betör valamilyen számítógépes rendszerbe, de csak azért, hogy szakmai rátermettségét próbára tegye.