Ezerrel is nőhet az e-töltőpontok száma

Ezerrel is nőhet az e-töltőpontok száma

Magasabb sebességfokozatba kapcsolt a kormány az elektromobilitás fejlesztése terén is – fogalmazott Varga Mihály a Nemzetgazdasági Minisztérium e-töltőállomások létesítésére kiírt pályázatának bejelentésekor. Az 1,25 milliárd forintos keretre a 15 ezernél nagyobb lélekszámú települések önkormányzatai pályázhatnak, a tárca számításai szerint legalább ezer e-töltőpont létesülhet országszerte.

Elektromobilitási ösztönzőket javasol a minisztérium

Elektromobilitási ösztönzőket javasol a minisztérium

A széndioxid kvóták eladásából származó bevételt az elektromobilitás infrastruktúrájának kiépítésére fordítják - hangsúlyozta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.

Nemzetközi szintre lép a Magyar Elektromobilitás Nap

Nemzetközi szintre lép a Magyar Elektromobilitás Nap

Szeptember 17-én másodszor kerül megrendezésre a tavaly nagy érdeklődésre számot tartott Magyar Elektromobilitás Napja rendezvénysorozat.