Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Németország a befektetők éllovasa
Miközben a világgazdaság még tavaly is a 2008/2009. évi nagy pénzügyi válság hatása alatt szenvedett, Németország az első helyre került a világ nagy befektető nemzetei sorában. Az UNCTAD-nak a múlt év világgazdasági fejlődéséről szóló és a Handelsblatt német gazdasági-pénzügyi napilap által ismertetett éves jelentése szerint a német beruházók fokozott mértékben fordultak a felzárkózó piacok felé.
Vonzóbbak lettünk?
Jobbak az üzleti kilátások, a munkaerő-piaci feltételek, az exportkereslet pedig növekszik, ezért optimisták a Magyarországon működő német vállalatok. Mindez beruházási és foglalkoztatási szándékukat is erősíti, a korrupciót azonban továbbra is súlyos gondnak tartják hazánkban.
