Szeptemberben Szegedre figyel a villamosipari szektor

Szeptemberben Szegedre figyel a villamosipari szektor

A Magyar Elektrotechnikai Egyesület vándorgyűlése minden évben az energiaszektor szakmai iránytűje: itt találkozik a kormányzat, a kutatói szféra és az iparág képviselete. 

Különleges akkumulátortelep fejlesztésében vett részt a BME

Különleges akkumulátortelep fejlesztésében vett részt a BME

A saját melegedésüket kihasználó nátrium-kén akkumulátorok az MVM energiatároló kapacitását növelik.

MVM: év végén indul a villamosenergia-iparági adatcsere

MVM: év végén indul a villamosenergia-iparági adatcsere

Az iparági adatcsere bevezetése egyebek mellett lehetővé teszi a kereskedelmi és elszámolási folyamatok határidőre történő megvalósítását.

Az MVM Csoport átadta oroszlányi naperőművét

Az MVM Csoport átadta oroszlányi naperőművét

Az MVM országszerte 28, egyenként 0,5 megawatt (MW) kapacitású naperőművet épít 2023-ig.

Több mint száz innovatív pályázat érkezett az MVM Edison startup versenyre

Több mint száz innovatív pályázat érkezett az MVM Edison startup versenyre

Hetedik alkalommal hirdette meg az MVM Csoport az MVM Edison startup versenyt.

Napelemparkot adtak át a debreceni repülőtér mellett

Napelemparkot adtak át a debreceni repülőtér mellett

Az 52 ezer napelempanel üzembe helyezése 15 ezer háztartás energiaigényét fedezi, és évente több mint 33 ezer tonnával csökkenti a szén-dioxid-kibocsátást.

2024-ben újraindul az oroszlányi erőmű

2024-ben újraindul az oroszlányi erőmű

Felújítás után a Veolia csoport indítja újra az erőművet, amelyben biomassza és kisebb részben előkészített szelektált hulladék (SRF) elégetésével termelnének majd áramot.

Naperőműpark épül Felsőzsolcánál

Naperőműpark épül Felsőzsolcánál

Magyarország legnagyobb naperőművét építi meg a Magyar Villamos Művek (MVM) csoport a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Felsőzsolca határában, a kilencmilliárd forintba kerülő, évi 20,7 gigawatttóra áram termelésére képes létesítmény alapkövét szerdán helyezték el.

Ez is jogellenes

Ez is jogellenes

Megerősítette az Európai Unió Törvényszéke hétfőn kimondott ítéletében, hogy a Budapesti Erőmű Zrt. és az állami Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) között létrejött, hosszú távú villamosenergia-vásárlási megállapodás jogellenes állami támogatást tartalmaz.

A Mol-vezér a horvát ügyről

A Mol-vezér a horvát ügyről

A Molt és személyét ért támadásokról nyilatkozott Hernádi Zsolt, a cég elnök-vezérigazgatója a hvg.hu hírportálnak. Véleménye szerint a magyar állam megjelenése a Molban nem lesz kihatással a cég működésére, és nem tart a lex Mol esetleges átírásától sem.