Berlinnek mégis kell a festmény

Berlinnek mégis kell a festmény

Lotte Laserstein A kocsmában című képét 1927-ben festette. Egy modern nő látható rajta egyedül egy kocsmában, sörére várva, gondolataiba mélyedve. Nehéz megérteni, miért sorolták a festményt a nácik a degenerált művek közé, talán mert nem illett a női ideálról alkotott elképzelésükhöz vagy, mert a művész „háromnegyed” részben zsidónak számított – írja az Art Newspaper.

Napfegyver volt a nácik álma

Napfegyver volt a nácik álma

Napenergiával működő űrfegyvert terveztek a nácik. Az ötlet éppen 90 éves és egy magyarországi születésű űrkutatótól származik.