Nem mi irtottuk ki őket

Nem mi irtottuk ki őket

A Neandervölgyi ember Európában már jóval fajunk megjelenése előtt a kihalás szélére került. A nemzetközi kutatócsoport DNS-vizsgálatok alapján jutott erre a következtetésre – írja a Phys.org.

Nem mi írtottuk ki

Nem mi írtottuk ki

Újra megmérték a legkésőbbinek vélt neander-völgyi leletek korát. A kutatók meglepetésére kiderült, hogy ezek legalább 10 000-15 000 évvel idősebbek, mint gondolták, vagyis a neander-völgyiek nem találkozhattak fajunkkal, nem keveredhettek velünk és mi nem okozhattuk kipusztulásukat.