Minden eddiginél többen csatlakoztak idén a Modern Gyárak Éjszakájához

Minden eddiginél többen csatlakoztak idén a Modern Gyárak Éjszakájához

Rekordnak számít az is, hogy közel 6000-en regisztráltak a gyárlátogatásokra.

Hamarosan elindulhat a „mintagyárak” létesítése

Hamarosan elindulhat a „mintagyárak” létesítése

Néhány hónapon belül elindulhat a kis- és közepes vállalkozások (kkv) technológiai fejlesztését célzó úgynevezett mintagyárak létesítése – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért- és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kisvárdán.

Autóbusz-beszerzési bizottságot alapított az NGM

Autóbusz-beszerzési bizottságot alapított az NGM

Megalakult a Nemzeti Autóbusz Beszerzési Bizottság (NABB), amelynek feladata, hogy a regionális közlekedési központokkal és a flottakezelő társaságokkal közösen előkészítse az iparpolitikai céloknak megfelelő autóbusz-beszerzéseket, és egységesítse a magyar autóbuszipar fejlődését elősegítő beszerzési szempontokat – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. 

Újabb együttműködés a magyar autóbuszgyártásért

Újabb együttműködés a magyar autóbuszgyártásért

Egy kooperáció eredményeként új autóbusz-termékcsaládot fejlesztenek Mercedes-Benz-alapokra építve Debrecenben.

Ezerrel is nőhet az e-töltőpontok száma

Ezerrel is nőhet az e-töltőpontok száma

Magasabb sebességfokozatba kapcsolt a kormány az elektromobilitás fejlesztése terén is – fogalmazott Varga Mihály a Nemzetgazdasági Minisztérium e-töltőállomások létesítésére kiírt pályázatának bejelentésekor. Az 1,25 milliárd forintos keretre a 15 ezernél nagyobb lélekszámú települések önkormányzatai pályázhatnak, a tárca számításai szerint legalább ezer e-töltőpont létesülhet országszerte.

Ősztől indulnak az uniós pályázatok

Ősztől indulnak az uniós pályázatok

Hatékonyabb uniós pályázati rendszert és egyablakos ügyintézést ígért a tárca állománygyűlésén Komoróczki István, az NGM tervezéskoordinációért felelős államtitkára.