Miért maradnak el a nők?

Miért maradnak el a nők?

A tény, hogy a nők súlyosan alul vannak reprezentálva a műszaki és informatikai felsőoktatásban, közmondásos. Újabban mémek ezrei foglalkoznak a kérdéskörrel, és bár ezek elsősorban az ezen képzésekre járó férfiak párválasztási nehézségeiről szólnak, mi most inkább a jelenség mögötti okokról, illetve a különböző kiutat kínáló mozgalmakról, szervezetekről számolunk be.