Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
A szervizrobotok jövője a tét az Óbudai Egyetemen
A legújabb emberközpontú robotikai szabványok kialakításán dolgozik 17 ország csaknem száz akkreditált szakértője Budapesten, az Óbudai Egyetem Bejczy Antal iRobottechnikai Központ szervezésében zajló ISO/IEC robotikai ülésen. Az esemény utolsó napján rendezik meg az Orvosi Robotikai Workshopot a sebészeti és a rehabilitációs robotika területén zajló fejlesztésekről és a közelgő tudományos eredményekről; az esemény nyilvános.
„Előre kell menekülni”
Tar József Kázmérral, az Óbudai Egyetem Egyetemi Kutató, Innovációs és Szolgáltató Központjának igazgatójával a Bejczy Antal iRobottechnikai Központban arról beszélgettünk, hogy milyen trendek érvényesülnek a robotikában, mik a hazai fejlesztések új irányai.
Emberközpontú robotika - mi lesz a jövő?
Az otthoni, orvosi és egyéb szervizrobotok lehetőségei kitágulnak. A felhőalapú működés lehetővé teszi, hogy a robotok a laborokból kilépjenek a valós életbe, ahol biztonságosan és megbízhatóan segíthetik a mindennapjainkat.
