Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Módosulhat a szakképzési hozzájárulás
Módosulhat 2013-tól a szakképzési hozzájárulásról szóló törvény, ennek nyomán a cégek - gyakorlati képzés vállalása esetén - ismét elszámolhatnák a saját munkavállalók képzésére fordított költségeket, bár az elszámolható kötelezettséghányad a korábbi felére csökkenne.
Marad a szakképzési hozzájárulás
Az Országgyűlés rövidesen tárgyalja a szakképzési hozzájárulásról és a képzés fejlesztésének támogatásáról szóló törvényjavaslatot, amely szerint a szakképzési hozzájárulás (bruttó) összege továbbra is az egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékalap 1,5 százaléka lesz.
