Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Újabb legénységet küldött Kína a Mennyei Palota űrállomásra
A három űrhajós hat hónapig marad a Tienkung űrállomáson.
2027-ben indul az első szabadon repülő kereskedelmi űrállomás
A Nanoracks, a Voyager Space és a Lockheed Martin nemrég jelentette be, hogy a NASA-val való együttműködés keretében 2027-re az első szabadon repülő kereskedelmi űrállomást kívánják alacsony Föld körüli pályára (Low Earth Orbit, vagys LEO) indítani.
2022-re tervezi az Artemis I küldetést a NASA
Még egy ideig várat magára a NASA Artemis I küldetése. A Space.com szerint, a NASA számításai alapján, 2022 februárjában elindulhat a személyzet nélküli Artemis I repülési tesztje - a felszállásra már február 12-én lehetőség adódhat. Az Orion kapszulát a Space Launch System rakéta tetejére helyezték, és a kilövés most már főként a tesztelés sikerességétől függ.
Megérkezett a kínai űrállomás második legénysége
Kína kiterjeszti jelenlétét az űrben - mégpedig a közelmúltban indította útnak második legénységi küldetését új űrállomására egy Long March 2F-es rakéta fedélzetén. Az eseményre élőközvetítés keretében derült fény a Kína által államilag támogatott CCTV Video News Agency jóvoltából.
Hamarosan a Földbe csapódik Kína egyik űrállomása
Az ország még 2016-ban adta hírül az ENSZ-nek, hogy a kezükből kicsúszott az építmény feletti irányítás.
Oroszország is beszáll a Hold-programba (III. rész)
Az évtizedek folyamán felhalmozott óriási szaktudása kulcsfontosságú lehet a bolygó körül vándorló űrbéli bázis megépítésében.
Oroszország is beszáll a Hold-programba (II. rész)
Saját kozmikus álmainak megvalósításához az államnak túl vékony a pénztárcája.
Oroszország beszáll a Hold körüli bázis megépítésébe
Talán egy kicsit már kényelmetlennek érezte kimaradni az oly sok űrügynökség által jegyzett kezdeményezésből.
Felélénkíti űrbéli aktivitását Kína
Saját űrközpontjában található saját indítóállványáról indított saját űrállomására saját rakétáján saját teherűrhajót az állam.
Rakétát lő az űrbe a SpaceX riválisa
Feltéve, hogy a 2014-es kudarc után nem robban fel ismét az űrhajó.
Mennyei Palota az űrben
Kína csütörtökön kilőtte Tienkung-2 űrlaboratóriumát, amellyel egy 2022-ben megépítendő állandó űrállomás felbocsátásának kívánnak megágyazni.
Merre tovább űrhajósok?
Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA valaha volt hatalmas űrhajós alakulata már csak árnyéka egykori önmagának, ugyanis az űrhajósok száma folyamatosan csökken. Egykor 149-en voltak, ma hatvanan vannak.
