Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Új csúcson a magyarországi villamosenergia-rendszer terhelése
A magyarországi villamosenergia-rendszer terhelése új csúcsra, 7441 megawattra emelkedett hétfőn délután.
Szeptemberben tovább csökkent az európai villamosenergia-fogyasztás
A hazai bruttó fogyasztás is csökkent az előző év hasonló időszakához képest 2,3 százalékkal.
Mit tehet az ipar az éghajlatváltozás elleni küzdelemben?
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) adatai szerint az ipar energiafogyasztása a világ energiafelhasználásának 37 százalékát teszi ki, míg a teljes előállított energiamennyiség mintegy 30 százalékát az épületek „fogyasztják el”. Az ABB az éghajlatváltozás elleni küzdelem jegyében sürgeti a nagy hatékonyságú motorok és hajtások elfogadottságának javítását és a globális villamosenergia-fogyasztás 10 százalékos csökkentését.
Okos mérőórával csökkenhet a rezsi
A nyugat-európai kísérleti projektek tapasztalatai szerint az okos mérőórák alkalmazásával a háztartások villamosenergia-fogyasztásukat akár 5-10 százalékkal is mérsékelhetik.
